Istanbul

Drink lokale thee terwijl je over de zee kijkt in Moda

Jouw lokale TIX-gids: Pinar Tarhan

Moda is een vredig woongebied aan de kust dat verbonden is met de Kadıköy. Er zijn mooie restaurants en café's maar de favoriete plek van de lokale bevolking in Moda is een café genaamd Moda Aile Çay Bahçesi (Moda Familie Thee Tuin) met uitzicht over de kustroute van Moda en de speeltuinen. Recht tegenover het café is er nog een speelplaats dus deze plek verdiend het woord "familie" in de naam.

Het drankmenu is eenvoudig, en je mag je eigen eten meenemen. De traditie is het meebrengen van simit (Turkse bagel) en deze met Turkse thee te nuttigen. Het uitzicht en de sfeer blijft altijd heerlijk.

Moda ligt op ongeveer 15 minuten lopen van het centrum van Kadıköy, en op 10-15 minuten lopen van de pier waar de gele dolmuşses (grote taxi's/kleine minibussen) geparkeerd staan.

Suggestie of feedback?

Meer in Istanbul

Bekijk alle tips

Bezoek de Maagdentoren in Üsküdar

De maagdentoren (Kız Kulesi) in Üsküdar is interessant voor zowel toeristen als de lokale bevolking. De rijke en kleurrijke historie gaat samen met een wonderbaarlijk uitzicht. Het is ook een monumentaal museum. De historie gaat wel 2500 jaar terug in de tijd. Het gerucht gaat dat het voorheen een observatietoren was om vijanden te ontdekken en commerciële schepen te pakken die de belasting wilden ontduiken. Later werd het gebruikt als militaire basis, schouwburg en vuurtoren.

Bezoek het Orhan Pamuk Museum van Onschuld

Orhan Pamuk is een Nobel onderscheiden Turkse auteur van boeken als Mijn Naam is Rood, Het Museum van Onschuld en meer. Wat het boek Het Museum van Onschuld uit 2008 zo bijzonder maakt is het feit dat Pamuk daadwerkelijk een huis in Beyoğlu kocht en het omdoopte tot "museum van onschuld" dat de objecten uit de roman vertoond. Het museum is onderscheiden als "Europees Museum van het Jaar".

Maak een rondvaart over de Bosporus met de veerboot

Eén van de beste manieren om de prachtige uitzichten van Istanbul te bewonderen is met een lange Bosporus rondvaart met de veerboot.